LAJMI I FUNDIT:

Nëse i lani atletet në rrobalarëse, shtoni këtë përbërës: Ky truk zgjidh problemin e pakëndshëm me këpucët!

Nëse i lani atletet në rrobalarëse, shtoni këtë përbërës: Ky truk zgjidh problemin e pakëndshëm me këpucët!

Nëse keni një palë atlete apo këpucë të cilat i mbathni çdo ditë, ekziston mundësia e madhe që kanë filluar të lirojnë aroma të pakëndshme

Reklama

Kombinimi i djersës dhe i vapës në një zonë të vogël është i përsosur për zhvillim të baktereve.

Për t’i pastruar atletet tuaja dhe për t’i eliminuar aromat e pakëndshme, provoni këtë metodë të thjeshtë, shkruan Real Simple, përcjell Telegrafi.

Nëse atletet mund t’i lani në rrobalarëse, aktivizoni rrobalarësen në larje të lehtë, të nxehtë me pak detergjent për rroba dhe me një gotë uthull.

Mos shtoni zbutës, sepse ai mund t’i shkatërrojë atletet tuaja. Pasi ta përfundoni larjen, nxirrni në diell që të thahen.

Kurrë mos i fusni në makinë tharëse, sepse ngjitësi do të mund të dobësohej dhe atletet do të mund të dëmtohen.

Nëse atletet nuk ju janë të përshtatshme për larje në rrobalarëse, lani me dorë.

Ekzistojnë edhe disa gjëra që mund të bëni për të mos krijuar erë të pakëndshme në atlete.

Mos vishni të njëjtat atlete çdo ditë. Kur ruani këpucët në fund të sezonit, gjithnjë lajini së pari dhe vendosni në to letër që do të thithë të gjithë lagështinë. Mund të vendosni gjithashtu një shtresë pluhuri pa erë për këpucët, psh., sodë buke, por para se t’i vishni sërish, hiqni pluhurin. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Numerologjia financiare: Numri i kartës suaj të pagesës ju sjell fat ose ju saboton, llogarisni tuajin

Numerologjia financiare: Numri i kartës suaj të pagesës ju sjell fat ose ju saboton, llogarisni tuajin

Lifestyle
Të ndërpresin sa herë flet? Ja disa shkaqe pse mund të ndodhë dhe si të reagosh

Të ndërpresin sa herë flet? Ja disa shkaqe pse mund të ndodhë dhe si të reagosh

Këshilla Lifestyle
Puthja franceze – hap pas hapi

Puthja franceze – hap pas hapi

Lifestyle
Sa para, aq edhe seks: Mësoni se si të pasuroheni në shtrat

Sa para, aq edhe seks: Mësoni se si të pasuroheni në shtrat

Intimitet dhe Pasion
Qyteti i së ardhmes: Parisi që merr frymë, i projektuar me ndihmën e inteligjencës artificiale

Qyteti i së ardhmes: Parisi që merr frymë, i projektuar me ndihmën e inteligjencës artificiale

Dizajn dhe Arkitekturë
Mënyra më e lehtë për të pastruar karriget e bardha plastike: Përziejeni këto produkte me ujë dhe hiqni papastërtitë

Mënyra më e lehtë për të pastruar karriget e bardha plastike: Përziejeni këto produkte me ujë dhe hiqni papastërtitë

Bëje vet
Kalo në kategori