LAJMI I FUNDIT:

“Nëse Chelsea e do Ricen, unë e dua Gilmourin” – David Moyes ua vështirëson punët Bluve

“Nëse Chelsea e do Ricen, unë e dua Gilmourin” – David Moyes ua vështirëson punët Bluve

David Moyes ka bërë të ditur se West Ham United nuk do të heq dorë aq lehtë nga Declan Rice.

Mesfushori anglez po kërkohet nga The Blues, mirëpo skocezi u ka vënë një kusht rivalëve të qyteti.


Moyes ka thënë se nëse Chelsea e do Ricen, atëherë duhet të ofrojnë Billy Gilmourin, që debutojë në këtë sezon në skuadrën e parë.

“Të vetmin lojtar skocez që do të transferojë është Billy Gilmour pas paraqitjeve te Chelsea në këtë edicion”, ka thënë Moyes.

“Ai duket si një lojtar që ka shumë përvojë pas vete dhe  dua një lojtar që është aq i etur për të fituar trofe dhe e dashuron këtë lojë”.

Lajm i mirë për Chelsean - Declan Rice thotë se dëshiron të luajë sërish me Mason Mount
Lexo po ashtu Lajm i mirë për Chelsean - Declan Rice thotë se dëshiron të luajë sërish me Mason Mount

“Kam dëgjuar se Chelsea dëshiron të transferojë Declan Ricen, andaj unë them që të transferoj Billy Gilmourin”, ka shtuar më tej ish-trajneri i Manchester Unied.

Vështirë se Frank Lampard ta shesë mesfushorin e talentuar, ndërsa Rice ka deklaruar më parë se ai dëshiron të luajë sërish te Chelsea dhe me lojtar si Mason Mount. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Fjalët e para të Toni Kroos pasi luajti ndeshjen e tij të fundit në “Santiago Bernabeu”

Fjalët e para të Toni Kroos pasi luajti ndeshjen e tij të fundit në “Santiago Bernabeu”

La Liga
U tha se do të shkarkohej pas finales së FA Cup, Ten Hag sqaron të ardhmen e tij

U tha se do të shkarkohej pas finales së FA Cup, Ten Hag sqaron të ardhmen e tij

Premier League
Protagonist absolut, statistikat e Granit Xhakës flasin për dominimin e tij - shpallet lojtar i ndeshjes në finale

Protagonist absolut, statistikat e Granit Xhakës flasin për dominimin e tij - shpallet lojtar i ndeshjes në finale

Bundesliga
Granit Xhaka shënon një super gol nga 30 metra distancë në finalen e Kupës së Gjermanisë

Granit Xhaka shënon një super gol nga 30 metra distancë në finalen e Kupës së Gjermanisë

Bundesliga
Conte te Napoli kërkon tre ish yjet e Serie A dhe garanci për blerjen e tyre

Conte te Napoli kërkon tre ish yjet e Serie A dhe garanci për blerjen e tyre

Serie A

"Nuk do të toleroj dikë që të përdorë emrin tim" - Ter Stegen shpërthen dhe mohon të ketë folur me Laportan për Xavin

La Liga
Kalo në kategori