Veronique Rabiot, nëna e mesfushorit të Juventusit dhe Francës, Adrien, ishte e pakënaqur kur mësoi për marrëveshjet sekrete të pagave të klubit.

Reklama

Bianconerët janë aktualisht nën hetim për gjoja se kanë rënë dakord t’i paguajnë lojtarët e tyre pagat e tre muajve, pavarësisht se deklaruan publikisht se katër muajt e pagave ishin hequr në fazat e hershme të pandemisë COVID-19.

Deklarata e Zonjës së Vjetër pati efekt në bursë dhe kjo shpjegon pse klubi rrezikon dënime të rënda në këtë rast.

Siç theksohet nga La Gazzetta dello Sport, nëna e Rabiot, Veronique i tha Zyrës së Prokurorit Publik të Torinos se ishte “e pakënaqur” kur zbuloi marrëveshjet sekrete të pagave me lojtarët, sepse klubi nuk kishte folur më parë me të.

Reklama
Reklama

Ajo gjithashtu zbuloi se ata kërkuan pagën e katër muajve, por për shkak se djali i saj u përgjigj vonë, klubi ra dakord vetëm për tre.

Giorgio Chiellini ishte i vetmi që nuk nënshkroi një marrëveshje sekrete, por në vend të kësaj ra dakord për një kontratë si ambasador klubi, duke filluar nga viti 2021 dhe e vlefshme për pesë vjet. /Telegrafi/