LAJMI I FUNDIT:

Nëna e Bruce Willis ka frikë se aktori nuk do ta njohë atë për shkak të sëmundjes së tij

Nëna e Bruce Willis ka frikë se aktori nuk do ta njohë atë për shkak të sëmundjes së tij
Foto: Getty Images

Nëna e Bruce Willis, Marlene Willis, ka treguar se si sëmundja e yllit të filmit ka ndikuar në jetën e tij dhe mënyrën se si lidhet me botën përreth tij.

Reklama

“Ajo nuk është e sigurt nëse djali i saj e njeh atë”, shpjegoi Wilfried Gliem, kushëriri i nënës së Willis, në një intervistë për BILD.

“Sjellja e tij është shumë më ndryshe, ka gjithmonë një agresivitet të lehtë dhe nuk mund të bëhet më një bisedë normale me të”.

“Edhe pse kjo sjellje është e zakonshme në gjendjen e tij klinike”.

Gliem tha gjithashtu se Marlene po vuan shumë për mbesat e saj, por ajo ka besim se familja do të mund ta kalojë këtë kohë të vështirë së bashku.

Bruce Willis diagnostikohet me demencë fronto-temporale
Lexo po ashtu Bruce Willis diagnostikohet me demencë fronto-temporale

Të enjten e kaluar, përmes një deklarate u raportua se gjendja shëndetësore e Bruce Willis, i cili duhej të tërhiqej nga aktrimi pasi vuante nga afazia, ishte përkeqësuar vitin e fundit.

Pas testeve të mëtejshme, aktori u diagnostikua me demencë fronto-temporale.

“Familja jonë donte të fillonte duke shprehur mirënjohjen tonë më të thellë për dashurinë dhe mbështetjen që kemi marrë që kur kemi treguar për sëmundjen e Bruce. Në vazhdën e kësaj, donim t’ju japim një përditësim për bashkëshortin, babanë dhe mikun tuaj rreth asaj që po përjeton”.

“Që kur treguam për diagnozën e Bruce në pranverën e vitit 2022, gjendja e Bruce ka ndryshuar dhe tani ka një diagnozë më specifike: demencë fronto-temporale (e njohur si FTD). Fatkeqësisht, sfidat me komunikimin janë vetëm një simptomë e sëmundjes me të cilën përballet Bruce. Ndërsa kjo është e dhimbshme, është një lehtësim të kesh më në fund një diagnozë të qartë”, thuhe në deklaratën e familjes. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Efi Dhedhes flet për sherrin me Zhaklin Lekatarin në prapaskenë gjatë një spektakli të Big Brother VIP Albania

Efi Dhedhes flet për sherrin me Zhaklin Lekatarin në prapaskenë gjatë një spektakli të Big Brother VIP Albania

Magazina
Titrimi shqip-shqip i serialit

Titrimi shqip-shqip i serialit "Rrushe" shkakton një valë me 'meme' interesante dhe video qesharake në rrjetet sociale

Magazina
Mbrëmje e paharrueshme për Uzunin, pas ngjitjes në La Liga - futbollisti shqiptar propozon për martesë partneren në mes të fushës

Mbrëmje e paharrueshme për Uzunin, pas ngjitjes në La Liga - futbollisti shqiptar propozon për martesë partneren në mes të fushës

Magazina
Një influencues kinez ndërron jetë pas sfidës me alkool në TikTok - piu shtatë shishe gjatë një transmetimi të drejtpërdrejtë

Një influencues kinez ndërron jetë pas sfidës me alkool në TikTok - piu shtatë shishe gjatë një transmetimi të drejtpërdrejtë

Magazina
Rina Balaj ekspozon format joshëse në imazhet e reja në bikini

Rina Balaj ekspozon format joshëse në imazhet e reja në bikini

Magazina
Banesa iu përfshi nga zjarri, Mihrije Braha flet për ngjarjen

Banesa iu përfshi nga zjarri, Mihrije Braha flet për ngjarjen

Magazina
Kalo në kategori