LAJMI I FUNDIT:

Në Twitter nuk po funksionon ‘pothuajse asgjë’

Në Twitter nuk po funksionon ‘pothuajse asgjë’

Përdoruesit e Twitter nuk po mund të futen në ueb-faqe tjera dhe të shohin video e fotografi, për shkak të një “bug” që e goditi këtë rrjet social.

Reklama

Disa ditë më parë Twitter pësoi një “rënie” të ngjashme, kurse tani përdoruesit që kyçen në këtë faqe i pret porosia që tregon se bëhet fjalë për një defekt, transmeton Telegrafi.

Para kësaj, përdoruesit nuk mund të hapnin pothuajse asnjë link në Tëitter.

Mesazhi i defektin tregon se ka një problem me sistemin e Twitter, API, që përdor për të komunikuar me shërbimet e tjera, shkruan Independent.

Në anën tjetër, deri më tani askush nga Twitter nuk është deklaruar për këtë çështje, pavarësisht se përdoruesit nga vende të ndryshme të botës e raportuan këtë problem. /Telegrafi/


Në trend Teknologji

Më shumë
Taksitë fluturuese në Izrael filluan me fluturime testuese për pasagjerët

Taksitë fluturuese në Izrael filluan me fluturime testuese për pasagjerët

Teknologji
Apple ka blerë startupin Mira që prodhon kufje me teknologji AR

Apple ka blerë startupin Mira që prodhon kufje me teknologji AR

Teknologji
Sistemi operativ iOS 17 prezantohet në eventin WWDC

Sistemi operativ iOS 17 prezantohet në eventin WWDC

Teknologji
WasteShark, roboti që pastron mbeturinat e plastikës në ujëra – mund të mbledhë 500 kilogramë mbeturina apo 22.700 shishe

WasteShark, roboti që pastron mbeturinat e plastikës në ujëra – mund të mbledhë 500 kilogramë mbeturina apo 22.700 shishe

Teknologji
Drejtori ekzekutiv i OpenAI sheh një rol 'të madh' nga ana e Izraelit për reduktimin e rreziqeve nga teknologjia e inteligjencës artificiale

Drejtori ekzekutiv i OpenAI sheh një rol 'të madh' nga ana e Izraelit për reduktimin e rreziqeve nga teknologjia e inteligjencës artificiale

Teknologji
Apple me një tjetër prezantim madhor në WDCC: Mac Pro dhe Mac Studio me çipin M2 Ultra

Apple me një tjetër prezantim madhor në WDCC: Mac Pro dhe Mac Studio me çipin M2 Ultra

Teknologji
Kalo në kategori