LAJMI I FUNDIT:

Në “Shani Nushi” rinis kampionati basketbollistik kosovar

Në “Shani Nushi” rinis kampionati basketbollistik kosovar
Reklama

Sonte me duelin Vëllaznimi – Sigal Prishtina që fillon nga ora 19:00, hapet xhiroja e XVIII të Superligës së Kosovës në basketboll.

Dueli pritet të kalojë lehtë për ekipin e Sigal Prishtinës, që është duke kaluar stinorin me trajnerin e tretë të saj, Audrius Prakuraidis.


Për bardhekaltërit gjithashtu pritet të debutojnë përforcimet e reja të skuadrës.

Vëllaznimi para kësaj ndeshjeje ka bilanc 2-15, me fitore të vetme ndaj Kerasanit deri tani dhe të gjitha humbje. Ndërsa Sigal Prishtina udhëton në Gjakovë me bilanc të kundërt, si lider, me 15-2.

Në trend Sport

Më shumë
“Lojtari i panjohur” i Al Hilal dëshironte përplasje, Ronaldo e shmangu me një reagim gazmor

“Lojtari i panjohur” i Al Hilal dëshironte përplasje, Ronaldo e shmangu me një reagim gazmor

Ligat tjera
“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

Përfaqësueset
Alphonso Davies nuk pranon rinovimin me Bayern Munich, e do vetëm gjigantin spanjoll

Alphonso Davies nuk pranon rinovimin me Bayern Munich, e do vetëm gjigantin spanjoll

La Liga
Autogol i çmendur në Gjermani - portieri i Hamburgut, Fernandes, në mënyrë të çuditshme e godet topin në rrjetën e tij

Autogol i çmendur në Gjermani - portieri i Hamburgut, Fernandes, në mënyrë të çuditshme e godet topin në rrjetën e tij

Bundesliga
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Kane emëron dy ekipet që mund të rivalizojnë Manchester Cityn për trofeun e Ligës së Kampionëve

Kane emëron dy ekipet që mund të rivalizojnë Manchester Cityn për trofeun e Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori