LAJMI I FUNDIT:

Në nder të koleges së ndjerë Sarah Harding – “Girls Aloud” organizojnë mbrëmje bamirësie për të ndihmuar gratë me kancer

Në nder të koleges së ndjerë Sarah Harding – “Girls Aloud” organizojnë mbrëmje bamirësie për të ndihmuar gratë me kancer
(Foto: Instagram/sarahnicoleharding)

Koleget e grupit të Sarah Harding, “Girls Aloud”, do të organizojnë një mbledhje fondesh bamirësie në Londër për të sjellë para për kërkimin e kancerit për shpëtimin e jetës.

Reklama

Cheryl, Kimberley Walsh, Nadine Coyle dhe Nicola Roberts janë kthyer së bashku për të organizuar një ngjarje për mbledhjen e fondeve Primrose Ball në Londër, për të mbledhur fonde për “Christie NHS Foundation Trust” dhe “Cancer Research UK”, si pjesë e apelit të Sarah Harding për kancerin e gjirit.

“Shpresa jonë është të mbledhim një shumë të madhe parash që shpresojmë se do të parandalojë që njerëzit e tjerë të gjenden në të njëjtën situatë të tmerrshme në të cilën u gjend Sarah”, thanë në një deklaratë të përbashkët, yjet e “Girls Aloud”, transmeton KP.

(Foto: Digital Spy)

Harding vdiq vitin e kaluar në moshën 39 vjeçare pas një beteje me kancerin e gjirit dhe ngjarja ka marrë emrin e linjës së famshme të yllit të ndjerë në këngën e Girls Aloud ‘The Promise’ në të cilën Sarah këndon: “Ja ku jam, duke ecur Primrose”.

Gala e bamirësisë do të mbahet më 8 tetor dhe do të prezantohet nga prezantuesi i televizionit dhe radios, Fearne Cotton, me performancën e yllit të Years and Years, Olly Alexander, frontmenit të Kaiser Chiefs, Ricky Wilson dhe legjendës së muzikës Chrissy Hynde.

Gjatë ngjarjes, do të ketë një ankand të organizuar nga Johnny Gould dhe do të shfaqë shumë duke përfshirë një foto origjinale të Sarah Harding nga The Connor Brothers.

Të gjitha të ardhurat do të shkojnë për Fondacionin Christie NHS Trust dhe Cancer Research UK në emër të apelit për kancerin e gjirit Sarah Harding.

Në trend Magazina

Më shumë
Dyshimet për

Dyshimet për "ndarje" nga bashkëshorti, flet Blerina Kllokoqi Rugova: Po të ndodhte diçka mes nesh, e gjithë Kosova do e merrte vesh

Magazina
Fotografia që po ngjall reagime: Kendall Jenner me veshje luksoze rrugëve të Parisit ndërsa një vajzë e vogël lypsare e shikon me lakmi

Fotografia që po ngjall reagime: Kendall Jenner me veshje luksoze rrugëve të Parisit ndërsa një vajzë e vogël lypsare e shikon me lakmi

Magazina
Luana Vjollca reagon pas dyshimeve se po i qarkullon një video erotike në internet

Luana Vjollca reagon pas dyshimeve se po i qarkullon një video erotike në internet

Magazina
Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë

Magazina

"Më pështynin dhe më keqtrajtonin", çifti Beckham rrëfejnë periudhën e errët të Davidit kur ai u akuzua se i shkaktoi humbjen Anglisë në Botëror

Magazina
Këto fotografi dëshmojnë se Monica Bellucci ka qenë dhe mbetet femra më e bukur e të gjitha kohërave

Këto fotografi dëshmojnë se Monica Bellucci ka qenë dhe mbetet femra më e bukur e të gjitha kohërave

Magazina
Kalo në kategori