LAJMI I FUNDIT:

Në NBA u zhvilluan gjashtë super ndeshje – fituan Lakers, Boston dhe Atlanta

Në NBA u zhvilluan gjashtë super ndeshje – fituan Lakers, Boston dhe Atlanta

Mbrëmja e së martës ka dhuruar gjashtë ndeshje interesante në kampionatin elitar të basketbollit botëror, atë amerikan NBA.

Si çdo mbrëmje edhe mbrëmja e së martës ka dhuruar ndeshje interesante për tifozët e basketbollit.

Padyshim se njëra nga to ishte ajo në mes të Charlotte dhe Indiana Pacers, të cilët e fituan Hornets me rezultat 122:120 pas vazhdimeve.

LA Lakers vazhduan serinë e mirë të fitoreve pasi mposhtën Chicago Bulls me rezultat 118:112 dhe tani prijnë konferencën perëndimore.

Fitore shënuan edhe Boston Celtics ndaj Cleveland Cavaliers 119:113 dhe Atlanta Hawks ndaj San Antonio Spurs me rezultat 108:100.

Në dy takimet tjera, Oklahoma City Thunder mposhti 102:94 Orlando Magic, ndërsa Miami Heat u mposht 109:89 nga Denver Nuggets. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Përgjigja e pabesueshme e Ben White kur u pyet përse nuk e pa fitoren e Man Cityt ndaj Liverpoolit

Përgjigja e pabesueshme e Ben White kur u pyet përse nuk e pa fitoren e Man Cityt ndaj Liverpoolit

Premier League
Drejtuesit e Real Madridit i ofrojnë fanellën legjendare me numër 7, Vinicius Jr befason me përgjigjen

Drejtuesit e Real Madridit i ofrojnë fanellën legjendare me numër 7, Vinicius Jr befason me përgjigjen

La Liga
Nuk dha ndonjë shfaqje për mbamendje, por Joshua shton me miliona euro pasurinë pas fitores ndaj Franklin

Nuk dha ndonjë shfaqje për mbamendje, por Joshua shton me miliona euro pasurinë pas fitores ndaj Franklin

Boks
Klopp zbulon emrat e katër lojtarëve të vetëm të Liverpoolit që patën paraqitje solide kundër Man Cityt

Klopp zbulon emrat e katër lojtarëve të vetëm të Liverpoolit që patën paraqitje solide kundër Man Cityt

Premier League
Joshua mposht me lehtësi Franklinin dhe i dërgon mesazhe të forta Furyt e Wilderit: Jam i gatshëm për përballjen me ju

Joshua mposht me lehtësi Franklinin dhe i dërgon mesazhe të forta Furyt e Wilderit: Jam i gatshëm për përballjen me ju

Boks
Çmenduria e PSG-së për kontratën e Messit - një çek mbi tavolinë

Çmenduria e PSG-së për kontratën e Messit - një çek mbi tavolinë

Ligue 1
Kalo në kategori