LAJMI I FUNDIT:

Në intervistën e re, Harry ‘thumbon’ familjen mbretërore: Nuk janë përpjekur asnjëherë të pajtohen me mua dhe Meghanin

Në intervistën e re, Harry ‘thumbon’ familjen mbretërore: Nuk janë përpjekur asnjëherë të pajtohen me mua dhe Meghanin
Foto: Getty Images

Princi Harry akuzoi familjen mbretërore britanike se nuk kishin treguar ‘absolutisht asnjë vullnet’ për t’u pajtuar me të dhe gruan e tij, Meghan.

Ai theksoi se vëllai i tij, William, nuk e përfshiu atë në planet për të vizituar gjyshen e tij, Mbretëreshën Elizabeth II, gjersa ishte në momentet e fundit përpara se të vdiste.

Duka i Sussex të gjitha këto deklarata i bëri në një intervistë, që u transmetua mbrëmjen e së dielës, në të cilën po ashtu foli për autobiografinë e tij të titulluar “Spare”.


Princi Harry (Foto: Getty Images)

Në një intervistë për ITV, Harry ka dhënë edhe shumë detaje të tjera tronditëse në lidhje me familjen mbretërore.

Kur u pyet nga intervistuesi Tom Bradby nëse vëllai i tij, William dhe Kate nuk shkuan mirë me Meghanin që nga fillimi, Harry tha se ata nuk e prisnin kurrë që ai të hynte në një lidhje me dikë që ka pasur një karrierë të suksesshme.

Të gjitha lajmet nga Princi Harry
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Princi Harry

I njëjti gjithashtu akuzoi disa anëtarë të familjes, të cilët ndanë informacione private me tabloidët britanikë.

https://www.youtube.com/watch?v=zSVri511FuA

Harry vuri në pah se kur e prezantoi Meghanin me familjen e tij, babai i tij fillimisht e pëlqeu atë, por William nuk është se ishte dakord dhe se e kishte quajtur me tallje si ‘një aktore amerikane’, duke shtuar se anëtarët e tjerë ishin gjithashtu të shqetësuar.

Harry u hap edhe për traumën me të cilën u përball pas vdekjes së nënës së tij, Dianas dhe tha se për disa vite, ai refuzoi të pranonte se ajo kishte vdekur në të vërtetë.

Duka i Sussexit, i cili në librin e tij thuhet se ka pranuar se ka përdorur kokainë dhe marihuanë, po ashtu zbuloi se ai konsumonte psikedelikë për të ndihmuar në atë që të kuptonte apo përballonte vdekjen e të ëmës.

Harry dhe Meghan u larguan nga jeta mbretërore në vitin 2020. /Telegrafi/