Në frymën e fundit, Arsenali merr një pikë ndaj Crystal Palaces

Arsenali ka barazuar 2-2 në shtëpi përball Crystal Palaces në kuadër të javës së tetë në Ligën Premier.

Pas vetëm tetë minutash lojë, The Gunners kaluan në epërsi me anë të Pierr-Emerick Aubameyang.

Me këtë gol edhe u mbyll pjesa e parë, derisa në të dytën gjërat ndryshuan për të keq për Arsenalin.

Ishte minuta e 50-të kur Jorda Aeyw asistoi për Cristian Benteken që i barazoi shifrat në 1-1.

“The Eagles” nuk u dorëzuan edhe pas golit të barazimit, duke ia dalë që të përmbysnin rezultatin.

Në minutën e 73-të, Odsonne Edouard ndezi tifozët mysafirë, duke realizuar golin e epërsisë, me një asistim të Michael Olise.

Arsenali tentoi deri në fund që t’i barazonte shifrat, dhe atë e arriti në sekondat e fundit të takimit me anë të Alexandre Lacaezettes (90+5).

Pasj javës së tetë, Arsenali është në vendin e 11-të me 11 pikë, gjersa në xhiron e nëntë takohet me Aston Villën. /Telegrafi/

Standings provided by SofaScore LiveScore

Granit Xhaka me 'predhën' e radhës në Bundesliga – super goli i tretë sezonal me fanellën e Bayer Leverkusen

Lista me trajnerët që kanë fituar më së shumti trofe – Ancelotti vetëm i pesti

Barcelona gjen zëvendësuesin e Lewandowskit në Angli

Bisedimet kanë nisur, Jose Mourinho befason të gjithë me skuadrën e tij të re

Laporta shumë nervoz pas humbjes me Gironan – ai bërtiti vetëm me pesë fjalë, humbja mund t'i kushtojë miliona euro Barcelonës

Skuadrat që përfitojnë më shumë nga fanellat e tyre – askush nuk mund të mposhtë numrin 1