LAJMI I FUNDIT:

Në derbin e zjarrtë lokal, Liverpooli triumfon me rezultat komod ndaj Evertonit

Në derbin e zjarrtë lokal, Liverpooli triumfon me rezultat komod ndaj Evertonit

Liverpooli ka triumfuar 2-0 ndaj Evertonit në  derbin që u luajt në kuadër të javës së 34-të në Ligën Premier.

Reklama

The Reds ishin dukshëm më të mirë që nga fillimi, duke kërkuar që të kalonin sa më parë në epërsi.

Por, Evertoni po mbahej tejet mirë dhe 45 minutat e parë përfunduan pa gol.

Në pjesën e dytë, The Reds e dinin se nuk mund të lejonin më një gjë të tillë dhe kaluan me të gjitha forcat në sulm.

Kështu, ky presion solli rezultat dhe në minutën e 62-të, Andy Robertson përfitoi nga një asistim i Mohamed Salah, për të shënuar për 1-0.

Deri në fund, skuadra e drejtuar nga Jurgen Klopp nuk u dorëzuar dhe realizoi edhe të dytin, tani përmes Divock Origit (85′).

Pas javës së 34-të, Liverpooli vazhdon të jetë në vendin e dytë me 79 pikë, një më pak se lideri Manchester City, ndërsa në chiron e 35-të do të takohet me Newcastle United. /Telegrafi/

Standings provided by SofaScore LiveScore


Në trend Sport

Më shumë
Nga Terry te Lampard dhe Drogba – Inteligjenca Artificiale zgjedh formacionin më të mirë në histori të Chelseat

Nga Terry te Lampard dhe Drogba – Inteligjenca Artificiale zgjedh formacionin më të mirë në histori të Chelseat

Premier League
Inter Miami do të emërojë një trajner me të cilin Lionel Messi ka punuar më parë

Inter Miami do të emërojë një trajner me të cilin Lionel Messi ka punuar më parë

Ligat tjera
Xavi flet për mos transferimin e Messit dhe ardhjen e mundshme të Neymarit

Xavi flet për mos transferimin e Messit dhe ardhjen e mundshme të Neymarit

La Liga
Arrihet marrëveshja mes palëve, Gentrit Halili e vazhdon karrierën në Kroaci

Arrihet marrëveshja mes palëve, Gentrit Halili e vazhdon karrierën në Kroaci

Ligat tjera
Liria konfirmon bisedimet me Lacina Traoren, dikur pjesë e Monacos dhe Evertonit

Liria konfirmon bisedimet me Lacina Traoren, dikur pjesë e Monacos dhe Evertonit

Premier League
Efekti Messi – Inter Miami me rritje marramendëse të çmimit të biletës për ndeshjen e njëjtë pas transferimit të argjentinasit

Efekti Messi – Inter Miami me rritje marramendëse të çmimit të biletës për ndeshjen e njëjtë pas transferimit të argjentinasit

Ligat tjera
Kalo në kategori