Pas një sezoni zhgënjyes në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve në gjysmën e parë të sezonit, Barcelona tani duhet të përgatitet për jetën në Ligën e Evropës.

Skuadra e Xavi Hernandez është një nga favoritët për të fituar trofeun, por përballet me sfiduesit e tyre më të mëdhenj në 32 të fundit.

Manchester United i Erik ten Haag do të jetë kundërshtari i tyre, me ndeshjen e parë në Camp Nou më 16 shkurt.

Të gjitha lajmet nga Barcelona Të gjitha lajmet nga Barcelona

Barcelona ka finalizuar skuadrën e saj në Ligën e Evropës përpara ndeshjes dhe janë bërë disa ndryshime në minutën e fundit.

Sport raporton se Chadi Riad është shtuar në listën “A” të Barçës për skuadrën, në të cilën Gerard Pique dhe Memphis Depay nuk janë më të përfshirë për shkak të largimeve të tyre përkatëse nga klubi. Mbrojtësi i ri maroken do të jetë një tjetër opsion për Xavin pasi synon suksesin evropian këtë sezon.

Reklama
Reklama

Skuadrës i janë shtuar edhe dy të rinj, ndonëse në listën “B”. Angel Alarcon, i cili është përfshirë në skuadrën e parë kohët e fundit për shkak të largimit të Depayt, dhe Aleix Garrido janë përfshirë dhe mund të përfshihen kundër Man United në 12 ditë. /Telegrafi/