Vinicius Jr riktheu ‘Joga Bonito’ në lojën bamirëse të organizuar nga Ronaldinho dhe Roberto Carlos të shtunën mbrëma.

Dyshja e legjendave braziliane thirrën të mëdhenjtë nga e kaluara dhe e tashmja për përballjen që u zhvillua në stadiumin “DRV PNK” të Inter Miamit.

Paulo Dybala, Paul Pogba, Alphonso Davies, Radamel Falcao, Arturo Vidal dhe Eder Militao ishin vetëm disa nga profesionistët aktualë që zbukuruan terrenin përkrah ikonave si Cafu, Rivaldo dhe Carlos Valderrama.

Image: PA

Por, ishte Vinicius, ylli i Real Madridit në finalen e Ligës së Kampionëve kundër Liverpoolit në Paris, ai që bëri një shfaqje të vërtetë për tifozët e pranishëm.

Dhe në një moment të lojës, 21-vjeçari prodhoi një magji serioze Samba.

Ai lëvizte në krahun e majtë dhe kishte shumë hapësirë ​​për të kaluar përpara. Mirëpo, Vinicius zgjodhi të shfaqte disa lëvizje të bukura dhe filloi të driblonte me topin në kokë sikur të ishte bërë një me të.

Disa lojtarë kundërshtar përfunduan pasazhin argëtues të lojës përpara se Vinicius të kalonte topin te bashkëlojtarët.

Vinicius bashkëpunoi në mënyrë të lavdishme me Ronaldinhon në pjesën e parë, duke marrë një pasim nga fituesi i Topit të Artë në vitin 2005. /Telegrafi/