Aktori që ka luajtur rolin e Chekhov në filmat “Star Trek”, Anton Yelchin, ka ndërruar jetë në moshën 27-vjeçare një aksident automobilistik në Los Angeles të dielën.

Yelchin u lind në vitin 1989 në Rusi, ndërsa debutoi si aktor në vitin 2000.

Aktori debutoi në “Star Trek” në vitin 2009. Ai luajti rolin e “Chekhov” edhe në vitin 2013 si dhe ishte pjesë e filmit “Star Trek Beyond” që do të debutojë më 22 korrik.

Filmi i fundit i tij ishte “Green Room”.