Iasmin Latovlevic ka marrë të gjithë vëmendjen e rrjeteve sociale me golin e shënuar në fitoren 2-0 të Bursasporti ndaj Eskisehirpor.

Me tri pikët e siguruara, Bursaspor fitoi një gjuajtje të lirë në sekondat e fundit të ndeshjes në mesin e fushës, ndërsa Latovlevic vrapoi deri në zonën e rreptësisë për të bërë një gjuajte të fuqishme në portën e skuadrës kundërshtare.

Nga asistimi i bashkëlojtarit nga mesi i fushës, mbrojtësi i majtë i Bursasporit bëri një goditje me vollej, duke bërë që topi të përfundonte në rrjetë.

Me këtë gol fantastik, Latovlevic natyrisht se do të jetë në listën për ta fituar çmimin e golit më të mirë të shënuar brenda këtij sezoni.

Reklama

Çka e bënë edhe më speciale këtë gol është se lojtari luan në krahun e majtë të mbrojtjes dhe arriti të bënte një gjuajtje precize në portën e Eskisehirpor. /Telegrafi/

Reklama