LAJMI I FUNDIT:

Ndahet nga jeta në moshën 58-vjeçare, legjenda italiane Gianluca Vialli

Ndahet nga jeta në moshën 58-vjeçare, legjenda italiane Gianluca Vialli

Ish-sulmuesi i Italisë, Gianluca Vialli, ka vdekur në moshën 58-vjeçare. Vialli, i cili luajti për shumë klube të njohura dhe pati një karrierë të shkëlqyer ishte duke u trajtuar nga kanceri i pankreasit, por nuk pati sukses.

Reklama

Vialli e filloi karrierën e tij në Cremonese, klubi i tij i lindjes, përpara se të vazhdonte të luante në Serie A për Sampdoria dhe Juventus, ndërsa më vonë duke i dhënë fund karrierës së tij si lojtar në Chelsea përpara se të bëhej trajner.

Ai shënoi 16 gola në 59 paraqitje për Italinë dhe u paraqit me kombëtaren e Azurrëve në Kupën e Botës të viteve 1986 dhe 1990.

Javët e fundit u njoftua se Vialli do të largohej nga detyra e tij si shef delegacioni me ekipin italian për t’u fokusuar në trajtimin e tij për kancerin në pankreas.

Ai ishte ribashkuar vonë në ekipin e Italisë me trajnerin kryesor, Roberto Mancini, ish-partneri i tij në sulm te Sampdoria, dhe Vialli shpresonte se ai do të ishte në gjendje të rifillonte rolin e tij në ekipin kombëtar.

Megjithatë, sot (e premte) është njoftuar vdekje e legjendës italiane në moshën 58-vjeçare, ndërsa menjëherë pas vdekjes kanë reaguar shumë klube dhe institucione të futbollit duke shprehur ngushëllime. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

La Liga
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Sjellje antisociale, raport psikiatrik dhe shmangie e gjobave: Lehmann akuzohet tani se ka sulmuar me motor-sharrë garazhin e fqinjit

Sjellje antisociale, raport psikiatrik dhe shmangie e gjobave: Lehmann akuzohet tani se ka sulmuar me motor-sharrë garazhin e fqinjit

Ndërkombëtare
Al Nassr fiton trilerin e shtatë golave ndaj Al Ahli - Ronaldo nuk ndalet as këtë xhiro

Al Nassr fiton trilerin e shtatë golave ndaj Al Ahli - Ronaldo nuk ndalet as këtë xhiro

Ligat tjera
Ronaldo shënoi dy herë për Al Nassr, por humbi një rast të qind për qind me portën e zbrazët

Ronaldo shënoi dy herë për Al Nassr, por humbi një rast të qind për qind me portën e zbrazët

Ligat tjera
Ramos thyen dy rekordet e Raul Gonzalez në La Liga dhe Ligën e Kampionëve

Ramos thyen dy rekordet e Raul Gonzalez në La Liga dhe Ligën e Kampionëve

La Liga
Kalo në kategori