LAJMI I FUNDIT:

Ndahet nga jeta aktorja e njohur Shirine Morina

Ndahet nga jeta aktorja e njohur Shirine Morina

Aktorja e njohur e teatrit kosovar, Shirine Morina, ka ndërruar jetë.

Lajmi i ndarjes nga jeta të saj u bë publik nga deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, z. Mefail Bajqinovci, i cili e njoftoi humbjen e madhe përmes një postimi në rrjetin social Facebook.


Foto: Shirine Morina (Screenshot)

Z. Bajqinovci, në njoftimin e tij shprehu ndjenjat e thella të humbjes dhe vlerësimin për kontributin e saj të pakrahasueshëm në fushën e artit skenik.

“Sot humbëm një nga figurat e shquara të skenës artistike në Kosovë, znj.Shirine Morina. Aktorja e njohur, e cila shënoi një epokë të rëndësishme në historinë e teatrit dhe kulturës kosovare, la pas një trashëgimi të çmuar. E takoja miken time shpesh dhe ishte shumë pozitive dhe plotë energji. Ngushëllime familjes dhe gjithë komuniteti artistik!”, shkroi Bajqinovci në Facebook.

Shirine Morina do të mbahet mend si një talent i shkëlqyer dhe një frymëzim për brezat e ardhshëm të artistëve. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
“I ka propozuar Kiarës me një tekst timin” - Luiz Ejlli reagon pas deklaratës së Jul Dedës

“I ka propozuar Kiarës me një tekst timin” - Luiz Ejlli reagon pas deklaratës së Jul Dedës

Magazina
I penduar, Meriton Mjekiqi i kërkon falje publike ish-banores së Big Brother VIP Albania

I penduar, Meriton Mjekiqi i kërkon falje publike ish-banores së Big Brother VIP Albania

Magazina
Kendall Jenner publikon një fotografi ‘topless’, pasi nxiti thashethemet e pajtimit me Bad Bunny

Kendall Jenner publikon një fotografi ‘topless’, pasi nxiti thashethemet e pajtimit me Bad Bunny

Magazina
A e ke tradhtuar gruan? Elita Rudi vë në siklet Gjikon në mes të emisionit

A e ke tradhtuar gruan? Elita Rudi vë në siklet Gjikon në mes të emisionit

Magazina

"I shoh kokë më kokë" - Pas daljes, Françeska tregon se kush mund ta fitojë Big Brother-in

Magazina
Bella Hadid tregon figurën e mrekullueshme me bikini, gjatë qëndrimit në Francë

Bella Hadid tregon figurën e mrekullueshme me bikini, gjatë qëndrimit në Francë

Magazina
Kalo në kategori