Kendall Jenner dhe Devin Booker duket se i kanë dhënë fund marrëdhënies së tyre.

Ylli i “Kardashians” dhe basketbollisti thuhet se janë ndarë pas dy vitesh, sipas një burimi të afërt me Kendall për E!News.

“Kendall dhe Devin kanë pasur një problem kohëve të fundit dhe janë ndarë pëpr rreth një javë e gjysmë”, thekson burimi.

Foto: Screenshot/Instagram

Çifti kaluan një kohë shumë të bukur në Itali në martesën e Kourtney Kardashian, shpjegon burimi, ‘por sapo u kthyen, ata filluan të ndiheshin sikur nuk ishin në drejtim të duhur dhe kuptuan se kishin stile jetese shumë të ndryshme’.

Kendall Jenner dëshiron të bëhet nënë - thotë se ka ardhur koha që të ketë fëmijë Kendall Jenner dëshiron të bëhet nënë - thotë se ka ardhur koha që të ketë fëmijë

Kendall i tha Devinit se ajo “dëshironte hapësirë dhe kohë të ndarë”, sipas burimit, i cili ndan, “Ata kanë qenë në kontakt që atëherë dhe kujdesen për njëri-tjetrin”.

View this post on Instagram

A post shared by Kendall (@kendalljenner)

Megjithatë, mund të mos jetë një ndarje e përhershme, siç vë në dukje burimi, “Ata të dy shpresojnë ta bëjnë të funksionojë, por tani janë të ndarë”.

Të njëjtit ndezën thashethemet për një romancë dashurie në prill të vitit 2020. Pas disa javësh spekulime, dyshja nisën zyrtarisht lidhjen në qershor të atij viti. /Telegrafi/

Foto: Getty Images