Këngëtarët Cheryl dhe Liam Payne kanë njoftuar se janë ndarë, pas më shumë se dy vitesh bashkë.

Ish-pjesëtarja e “Girls Aloud” dhe anëtari i “One Direction” e kanë konfirmuar ndarjen e tyre përmes postimeve në rrjetet sociale.

Cheryl (Foto: Getty Images)

35-vjeçarja dhe 24-vjeçari kanë një djalë bashkë, i cili ka lindur në mars të vitit të kaluar.

Lajmet për Liam Payne Lajmet për Liam Payne

“Me pikëllim ju njoftojmë se po shkojmë në rrugë të ndara. Ka qenë një vendim i vështirë për ne. Akoma kemi shumë dashuri për njëri-tjetrin si një familje”.

“Bear (djali) është bota jonë dhe kërkojmë nga ju që ta respektoni privatësinë e tij teksa po e kalojmë këtë bashkë”, ka shkruar Cheryl.

Një mesazh paksa të ngjashëm e ka publikuar edhe Payne në profilin e tij në Twitter.

Cheryl ka dy martesa të dështuara pasa vetes, atë me ish-futbollistin anglez, Ashley Cole dhe me pasanikun francez, Jean-Bernard Fernandez-Versini. /Telegrafi/