LAJMI I FUNDIT:

NATO certifikon batalionin e Ushtrisë Shqiptare, Rama: Strukturë operacionale e standardeve më të larta të Aleancës

NATO certifikon batalionin e Ushtrisë Shqiptare, Rama: Strukturë operacionale e standardeve më të larta të Aleancës

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka dhënë sot lajmin se Grup Batalioni i Këmbësorisë së Lehtë në Forcat Tokësore të Shqipërisë ka marrë me sukses certifikimin nga NATO.

Reklama

Në një postim në Facebook, Rama ka thënë se grupi i vlerësimit i NATO-s ka ndjekur nga afër stërvitjen e Forcave të Armatosura “Biza ‘22”.

“Certifikohet me SUKSES nga NATO Grup Batalioni i Këmbësorisë së Lehtë në Forcat Tokësore. Grupi i vlerësimit dhe monitorimit të Aleancës, gjatë stërvitjes “Biza ‘22” vlerësoi me sukses paraqitjen e Forcave tona të Armatosura. Me këtë arritje Grup Batalioni i Këmbësorisë së Lehtë konfirmohet si strukturë operacionale e gatshme e standardeve më të larta të NATO-s”, ka shkruar Rama. /Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
Liburn Aliu i quan të pavërteta lajmet se KFOR-i ia ka ndaluar ta takojë kryetarin e Leposaviqit

Liburn Aliu i quan të pavërteta lajmet se KFOR-i ia ka ndaluar ta takojë kryetarin e Leposaviqit

Lajme
Sot mbahet Parada e Krenarisë

Sot mbahet Parada e Krenarisë

Lajme
Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar në Luginë, Lutfiu: Arrestimi i drejtorit të Shtëpisë së Kulturës në Bujanoc, skenar i presionit ndaj shqiptarëve

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar në Luginë, Lutfiu: Arrestimi i drejtorit të Shtëpisë së Kulturës në Bujanoc, skenar i presionit ndaj shqiptarëve

Lugina
Aktivistët serbë të Kosovës: Vuçiq s’i lejoi serbët të dalin në zgjedhje

Aktivistët serbë të Kosovës: Vuçiq s’i lejoi serbët të dalin në zgjedhje

Lajme
Deri më 18 qershor mot me shi dhe rrezik që në disa zona të ketë breshër

Deri më 18 qershor mot me shi dhe rrezik që në disa zona të ketë breshër

Lajme
Rama u përgjigjet atyre që po e kritikojnë për draft-Statutin e Asociacionit

Rama u përgjigjet atyre që po e kritikojnë për draft-Statutin e Asociacionit

Lajme
Kalo në kategori