Napoli ka kaluar në epërsi ndaj Barcelonës në ndeshjen e parë të eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve që po zhvillohet në Sao Paolo.

Një ndeshje e bukur po zhvillohet në Napoli, ku nuk kanë munguar rastet nga të dyja palët.

Goli ka ardhur në minutën e 31-të të ndeshjes.

Një aksion i bukur i Napolit, që filloi nga Pietor Zielinski, i cili bëri disa metra dhe pasoi te Dries Mertens, e ky i fundit me një goditje të bukur shënoi për 1-0.

Me këtë gol pritet që ndeshja në minutat e ardhshme të jetë më e hapur. /Telegrafi/