Napoli dhe Roma ndajnë pikët, garë e ashpër për një vend në Champions

Napoli dhe Roma kanë ndarë pikët në kuadër të javës së 34-të në Serie A, pasi ndeshja përfundoi 2-2.

Pjesa e parë përfundoi pa gola edhe pse rastet nuk munguan nga të dyja anët.

Në 45 minutat e dytë u shënuan katër golat, me dy skuadrat që luftuan për çdo top.

Paulo Dybala realizoi për 1-0 në minutën e 59-të nga penalltia, për të ndezur ndeshjen.

Por, kampioni i edicionit të kaluar u kundërpërgjigj me anë të Mathias Olivera (64’) për rezultatin 1-1.

Napoli nuk kishte të ndalur, duke shënuar edhe golin e epërsisë nëpërmjet Victor Osimhen, që shënoi nga penalltia në minutën e 84-të.

Por, Roma nuk u dorëzua dhe shënoi golin e barazimit me anë të Tammy Abraham (88′) për të marrë një pikë në fund.

Pas javës së 34-të, Roma gjendet në vendin e pestë me 59 pikë, ndërsa Napoli në të tetin me 50 sosh. /Telegrafi/

Kërkesa e çuditshme që ka bërë Mbappe për t’u transferuar tek Real Madridi

Çfarë gabimi trashanik - Emiliano Martinez bën 'gafën e sezonit' ndaj Liverpoolit

Skandal në Francë: Mbappe dhe Al-Khelaifi janë përplasur ashpër me njëri-tjetrin

Pamjet tregojnë ‘Old Trafford’ drejt shkatërrimit  – Ronaldo kishte të drejtë kur foli për kushtet e klubit

Pamjet tregojnë ‘Old Trafford’ drejt shkatërrimit – Ronaldo kishte të drejtë kur foli për kushtet e klubit

Barcelona mund ta arrijë ‘transferimin e pamundur’ – por duhet të bëjnë një sakrificë

Caktohet gjyqtari i cili do të ndajë drejtësinë në finalen e Ligës së Kampionëve