Myrto Uzuni ka qenë protagonist edhe një herë me Ferencvarosin në Superligën e Hungarisë.

Reklama

Sulmuesi shqiptar ka shënuar kundër Gyirmont Gyorit në minutën e 47 të kësaj ndeshje.

Ishte goli i parë i ndeshjes, ndërsa shkoi i tij i skuadrës Tokmac Nguen shënoi pas disa minutash për shifrat përfundimtare (2-0).

Te Gyor luajti për 90 minuta Florent Hasani, por nuk la gjurmë në këtë ndeshje.

Me këtë fitore Ferencvarosi shkon në kuotën e 22 pikëve dhe merr venin e parë në tabelën e renditjes.

Ky ishte goli i tretë për Myrto Uzunin në nëntë  paraqitje me fanellën e Ferencvarosit në kampionat./ Telegrafi/