LAJMI I FUNDIT:

Mutu, menaxher i Dinamo Bukureshtit

Mutu, menaxher i Dinamo Bukureshtit

Ish sulmuesi i Chelseat, Adrian Mutu, ditë më parë i dha fund karrierës si futbollistë, ndërsa tani është emëruar si menaxher gjeneral te klubi i madh rumun Dinamo Bukureshtit.

Reklama

Mutu, që ka luajtur edhe me Parman, Juventusin dhe Fiorentinën, ka luajtur edhe për Dinamon në një sezon ku shkëlqeu me 22 gola në 33 ndeshje.

Ai dje deklaroi pensionimin në mënyrë befasuese, për të marr rolin e menaxherit.

“Jam i lumtur që sot prezantoj para jush Adrian Mutun që me eksperiencën e tij ndërkombëtare do ta ndihmojë klubin në performanca më të mira në Evropë”, ka thënë presidenti i Dinamo Bukureshtit, Ionut Negoita.

Mutu ka shënuar 199 gola në 522 paraqitje. /Telegrafi/