Fenerbahce ka arritur të fitojë derbin e javës së 19-të në Superligën e Turqisë ndaj Istanbul Basaksehir me rezultat 2-0, ndërsa njëri gol është shënuar nga sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi.

Ylli i Kosovës, Vedat Muriqi nuk ka të ndalur në kampionatin turk me skuadrën e Fenerbahces.

Shtatlarti prizrenas ka arritur të gjej përsëri golin pas rikthimit nga suspendimi prej një ndeshje pas kartonit të kuq ndaj Gaziantepsporit.

Mësohet shifra e ofertës së dytë të Tottenhamit për Muriqin Mësohet shifra e ofertës së dytë të Tottenhamit për Muriqin

Muriqi është treguar vendimtar dhe sulmues i madh në ndeshjen e Fenerit në shtëpi ndaj Basaksehirit duke vulosur fitoren e ekipit të tij.

Goli i Muriqit erdhi nga afërsia në minutën e 86-të pas asistimit të Garry Rodrigues.

Ky ishte goli numër 12 i prizrenasit në këtë sezon në Superligën e Turqisë, ndërsa ka edhe katër asistime. /Telegrafi/

View this post on Instagram

@vedatmuriqi thjesht i pandalshëm ⚽️ . #KujtesaSport

A post shared by Kujtesa (@kujtesaofficial) on Jan 25, 2020 at 11:13am PST