Muriqi me gol e shpëton Rizesporin nga humbja (Video)

Vedat Muriqi ka vazhduar shkëlqimin e tij në futbollin turk.

Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës ka qenë vendimtar për skuadrën e tij Rizespor në duelin e zhvilluar ndaj Erzurum BB.

Rizespor ishte duke humbur pasi pranuan gol në minutën e 61-të nga sulmuesi i vendasve Bekamenga.

E në minutën e fundit të ndeshjes, Muriqi doli në skenë për ta barazuar rezultatin në 1-1.

Pas një harkimi në zonë, Ovacikli asistoi me kokë te Muriqi ndërsa ky i fundit me vështirësi dërgoi topin në rrjetë për ta barazuar rezultatin në 1-1.

Goli ndaj Erzurum BB ishte i katërti këtë edicion për Muriqin në Rizespor që nga transferimi nga Genclerbirligi në janar.

Rizespor aktualisht zë pozitën e dytë në tabelë me 38 pikë, tri më pak se lideri Umranyespor. /Telegrafi/

UEFA theu protokollin gjatë vendimit të VAR-it në përballjen mes Real Madridit dhe Bayern Munichut

Polemika për golin e anuluar të Bayernit: Ishte apo jo pozicion jashtë loje?

Matthijs de Ligt: “Gjyqtari anësor më tha - 'Më falni, bëra një gabim'

Matthijs de Ligt: “Gjyqtari anësor më tha - 'Më falni, bëra një gabim'"

"Lutuni për RS" - çfarë do të thotë mesazhi i Rodrygos nën fanellën e tij

Veprim skandaloz në Bernabeu: Dy topa në fushë, lojtarët e Bayernit konfrontohen me gjyqtarin - Reali tentoi të shënonte gol

Sensacioni më i ri i Liverpoolit i cili ka shënuar 90 gola ka nënshkruar kontratë profesionale