LAJMI I FUNDIT:

Murillo largohet nga Interi, pesë skuadra pas tij

Murillo largohet nga Interi, pesë skuadra pas tij

Jeison Murillo është duke kaluar ditët e fundit si futbollist i Interit.

Kolumbiani nuk kishte hapësirat e duhura në Inter vitin e kaluar dhe ka vendosur largimin nga kjo skuadër.

Mediat italiane kanë zbuluar edhe skuadrat e interesuara për ish-anëtarin e Granadas.

Trajneri i ri i Interit, Luciano Spalletti i ka konfirmuar lojtarit se nuk është në planet e tij dhe duhet të gjejë një skuadër të re.

Zenit St Petersburg, Lille, Sampdoria dhe Trabzonspor ishin skuadrat e interesuara për lojtarin.

Por tani në skenë ka dalë emri i gjigantit turk Fenerbahce që dëshiron me çdo kusht transferimin e Murillos.

Në Itali shkruajnë se Fener është favoriti kryesor për transferimin e Murillos pasi ka ofruar 13 milionë euro. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Inteligjenca Artificiale bën një parashikim tronditës: Ligën e Kampionëve e fiton Barcelona, mposht në gjysmëfinale Real Madridin

Inteligjenca Artificiale bën një parashikim tronditës: Ligën e Kampionëve e fiton Barcelona, mposht në gjysmëfinale Real Madridin

Liga e Kampionëve
“Është Modrici i ardhshëm, blijeni” - Ancelotti i kërkon Perezit blerjen e yllit të Interit

“Është Modrici i ardhshëm, blijeni” - Ancelotti i kërkon Perezit blerjen e yllit të Interit

La Liga
Si Neymar e ndihmoi Dani Alves të reduktonte dënimi për përdhunim

Si Neymar e ndihmoi Dani Alves të reduktonte dënimi për përdhunim

Ndërkombëtare
Kështu duket burgu ku do të kalojë Dani Alves katër vitet e ardhshme të jetës së tij

Kështu duket burgu ku do të kalojë Dani Alves katër vitet e ardhshme të jetës së tij

La Liga
Zbulohet data e re e kthimit të Jude Bellingham

Zbulohet data e re e kthimit të Jude Bellingham

La Liga
Man Utd po përgatitet për një transformim të frikshëm të skuadrës – 11 lojtarë të ekipit të parë do të shiten, mes tyre emra të njohur

Man Utd po përgatitet për një transformim të frikshëm të skuadrës – 11 lojtarë të ekipit të parë do të shiten, mes tyre emra të njohur

Premier League
Kalo në kategori