LAJMI I FUNDIT:

Mungon vetëm zyrtarizimi: Adli do ta përfaqësojë Algjerinë edhe pse ka lindur në Francë

Mungon vetëm zyrtarizimi: Adli do ta përfaqësojë Algjerinë edhe pse ka lindur në Francë

Yacine Adli, mesfushori 22-vjeçar me origjinë algjeriane, por i lindur në Paris po mendon të ndryshojë kombëtare.

Mediet italiane bëjnë me dije se futbollisti i Milanit po mendon seriozisht të luajë për përfaqësuesen “The Greens”.

Adli është një produkt i akademisë së PSG dhe ka luajtur për të gjitha grupmoshat e Francës, duke filluar nga U16 deri te U20 dhe në total numëron 49 paraqitje dhe 16 gola.

Të gjitha lajmet nga Yacine Adli
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Yacine Adli

Ish-mesfushori i parisienëve dhe Bordeaux ka bindur në takimet miqësore te kampionët e Italisë dhe pritet të marrë një rol të rëndësishëm në skemat e Stefano Piolit dhe kërkon që në të ardhmen të jetë vendimtar edhe te përfaqësuesja e Algjerisë, pasi te Franca shanset janë pothuajse minimale, të paktën për momentin.

Nëse lajmi konfirmohet edhe nga Adli, atëherë 22-vjeçari do të bëhej algjeriani i dytë i “kuqezinjëve” pas Ismael Bennacer.

Duket se dokumentet për dërgim në FIFA nga Algjeria janë në rrugën e duhur dhe është vetëm çështje kohësh kur të bëhet zyrtarizimi. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
LIVE: Itali 2️⃣-1️⃣ Shqipëri: Italianët shënojnë edhe një herë, marrin epërsinë

LIVE: Itali 2️⃣-1️⃣ Shqipëri: Italianët shënojnë edhe një herë, marrin epërsinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Pa kaluar as një minutë lojë, Bajrami shënon për t’i dhënë epërsinë Shqipërisë

Pa kaluar as një minutë lojë, Bajrami shënon për t’i dhënë epërsinë Shqipërisë

Përfaqësueset

"Hera e parë që bëj video në stadiume, atmosferë mahnitëse" - Ramadani tregon emocionet para ndeshjes

Kombëtarja e Shqipërisë
Himni i Kombëtares kënga “Mora Fjalë” performohet sot ekskluzivisht nga artistja Shkurte Fejza në Prishtina Football Fest, në Sheshin

Himni i Kombëtares kënga “Mora Fjalë” performohet sot ekskluzivisht nga artistja Shkurte Fejza në Prishtina Football Fest, në Sheshin "Xhorxh Bush"!

Sport
Formacionet zyrtare, Itali-Shqipëri: Sylvinho me Strakoshën në portë, Spalletti me më të mirët

Formacionet zyrtare, Itali-Shqipëri: Sylvinho me Strakoshën në portë, Spalletti me më të mirët

Kombëtarja e Shqipërisë
Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Përfaqësueset
Kalo në kategori