LAJMI I FUNDIT:

Mungesa e energjisë në Malishevë, kryetari i komunës viziton zyrat e KOSTT-it dhe ZRRE-së

Mungesa e energjisë në Malishevë, kryetari i komunës viziton zyrat e KOSTT-it dhe ZRRE-së

Komuna e Malishevës ditëve të fundit po përballet me mungesë të energjisë elektrike. Kjo ka bërë që kryetari i saj, Ekrem Kastrati, këtë të premte të shkojë pa paralajmërim në zyrat e drejtuesve të KOSTT-it dhe ZRRE-së.

Përmes një postimi në Facebook, Krastrati ka thënë se atyre u ka shprehur shqetësimet e qytetarëve dhe vështirësitë me të cilat janë duke u ballafaquar.


“Mungesa e energjisë elektrike në Komunën tonë, ndërprerjet e pa kontrolluara, vështirësitë e funksionimit të bizneseve, shqetësimet e mërgimtarëve, gastronomisë dhe në përgjithësi situata e rënduar e buzë kolapsit, si pasojë e mos reflektimit të KOSTT dhe KEDS, më ka shtyrë që sot tu shkoj në zyra me dhe pa paralajmërim drejtuesve të këtyre institucioneve; KOSTT-it dhe ZRRE-së”.

“Ju shpreha të gjitha shqetësimet e drejta të qytetarëve tanë dhe vështirësitë me të cilat janë duke u ballafaquar ekonomitë familjare, bizneset dhe çdo hallkë tjetër e funksionimit në territorin tonë”, ka shkruar ai në llogarinë e tij në Facebook.

Tutje, i pari i Malishevës ka shtuar se është urgjente që Qeveria e Kosovës të thërras sa më parë të gjitha institucionet përgjegjëse, që në bashkëpunim edhe me komunën, të ndërmarrin hapat dhe masat e nevojshme për ta zgjidhur këtë krizë energjetike, “në mënyrë që ky të jetë dimri i fundit që qytetarët e Malishevës e kalojnë pa energji elektrike”. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Nuk dëshiroi të paguante për ta shikuar lojën në shesh, lirohet asamblisti i LVV-së, Beqiri: Hapësirat publike do të mbrohen gjithmonë

Nuk dëshiroi të paguante për ta shikuar lojën në shesh, lirohet asamblisti i LVV-së, Beqiri: Hapësirat publike do të mbrohen gjithmonë

Lajme
Vrasja e Liridona Ademajt, Gjykata lë në paraburgim Naim Murselin dhe dy të dyshuarit tjerë

Vrasja e Liridona Ademajt, Gjykata lë në paraburgim Naim Murselin dhe dy të dyshuarit tjerë

Lajme
Shi, shtrëngata dhe breshër – parashikimi i motit për këtë javë

Shi, shtrëngata dhe breshër – parashikimi i motit për këtë javë

Lajme
Takimi i paralajmëruar ndërmjet Kurtit dhe Vuçiqit, Vogel: Të gjitha, thjesht performancë

Takimi i paralajmëruar ndërmjet Kurtit dhe Vuçiqit, Vogel: Të gjitha, thjesht performancë

Lajme
Arrestimet në Spitalin Onkologjik në Shqipëri, Policia me detaje: Nuk ua jepnin pacientëve shërbimin në spitalin shtetëror, i orientonin në ato private

Arrestimet në Spitalin Onkologjik në Shqipëri, Policia me detaje: Nuk ua jepnin pacientëve shërbimin në spitalin shtetëror, i orientonin në ato private

Lajme
Tre të zhdukur në 24 orët e fundit, një burrë në Prizren dhe dy gra në Vushtrri

Tre të zhdukur në 24 orët e fundit, një burrë në Prizren dhe dy gra në Vushtrri

Kronika e Zezë
Kalo në kategori