Ylli i Shakhtar Donetsk, Mykhaylo Mudryk do të jetë sot (e diel) në stadiumin Stamford Bridge për përballjen e Chelseat me Crystal Palace në kuadër të javës së 20-të në Ligën Premier.

22-vjeçar ukrainas do të mirëpritet si mysafir në Stamford Bridge, ndërsa skuadra e Graham Potter synon të arrijë fitoren e parë në vitit 2023.

Sipas Daily Mail, Mudryk do ta shikojë ndeshjen nga tribuna dhe do të kryejë teste mjekësore me klubin përpara se të fluturojë përsëri në kampin e Shakhtarit në Turqi për të mbyllur të gjitha gjërat përpara prezantimit zyrtar te Blutë.

Arsenali u tha se ishte destinacioni i preferuar i Mudryk, me skuadrën e Mikel Artetas që dorëzoi tre oferta për ukrainasin me më të fundit që shkonte në 90 milionë euro.

Reklama
Reklama

Megjithatë, drejtuesit e Bluve udhëtuan të shtunën në Poloni për të zhvilluar diskutime me Shakhtarin mbi të ardhmen e sulmuesit anësor, duke rrëmbyer transferimin e tij me një ofertë prej 100 milionë eurosh.

Llogaria e Shakhtarit në Twitter më vonë shtoi se një marrëveshje është afër mes klubeve, ndërsa citati i tyre u postua nga faqja zyrtare e Bluve disa minuta më vonë.

Fituesit e Ligës së Kampionëve të vitit 2021 kanë përditësuar llogarinë e tyre në Instagram për të emrin e Mudryk në biografinë e tyre dhe iu lutën fansave t’i tregojnë lojtarit dashurinë përmes mediave sociale. /Telegrafi/