Trajneri i RB Leipzigut, Julian Nagelsmann, do të jetë shënjestra kryesore e Tottenham Hotspur, në rast se Jose Mourinho dështon t’i përmirësojë rezultatet.

Spursat e filluan mirë sezonin, mirëpo rrëshqitën ngadalë dhe tash i kanë humbur pesë nga gjashtë ndeshjet e fundit në Ligën Premier, si edhe janë eliminuar nga Kupa FA.

Sipas The Telegraph, portugezi i ka në dispozicion vetëm 12 ditë për ta shpëtuar punën e tij dhe në këtë periudhë do ta drejtojë skuadrën në takimet ndaj Wolfsberger, Burnley, Fulham dhe Crystal Palace.

(Foto: Twitter/Tottenham Hotspur)

Në bazë të këtij njoftimi, klubi do ta vlerësojë situatën, nëse do ta mbajë 58-vjeçarin edhe në sezonin e ardhshëm apo do të përpiqet ta angazhojë Nagelsmannin.

Strategu gjerman nuk dëshiron të largohet nga Leipzigu në mes të sezonit, mirëpo ai do të ishte i interesuar ta drejtonte një klub anglez nga sezoni i ardhshëm.

Kreu i Tottenhamit, Daniel Levy, i cili e paguan Mourinhon 15 milionë funte (17.4 milionë euro) në sezon dëshiron të vazhdojë me portugezin, mirëpo nuk do ta lejojë rrëshqitjen e mëtutjeshme të klubit. /Telegrafi/