LAJMI I FUNDIT:

Mount dhe Chilwell në vetëizolim për dhjetë ditë shkaku i kontaktit me Gilmour

Mount dhe Chilwell në vetëizolim për dhjetë ditë shkaku i kontaktit me Gilmour

Dyshja e Chelseat, Mason Mount dhe Ben Chilwell do të mungojnë në takimin e Anglisë ndaj Republikës Çeke që luhet sot (e marte) nga ora 21:00.

Reklama

Lojtarët kishin kontakt me bashkëlojtarin e tyre te The Blues, Billy Gilmour, që rezultoi pozitiv me coronavirus.

Andy Robertson shlyen videon duke luajtur ping pong me Billy Gilmourin, me këtë të fundit që rezultoi pozitiv
Lexo po ashtu Andy Robertson shlyen videon duke luajtur ping pong me Billy Gilmourin, me këtë të fundit që rezultoi pozitiv

Kështu, Anglia ka njoftuar se Mount dhe Chilwell do të jenë në vetëizolim për dhjetë ditë, duke mos rrezikuar pjesën tjetër të skuadrës.

Edhe pse Gilmour kishte kontakte edhe me bashkëlojtarët te Skocia, asnjë prej tyre nuk janë në vetëizolim.

Nga më i miri në balet, te talenti aktual më premtues në Evropë - historia e bukur e Billy Gilmour
Lexo po ashtu Nga më i miri në balet, te talenti aktual më premtues në Evropë - historia e bukur e Billy Gilmour

Ky njoftim i çuditshëm natyrisht se mund të shkaktojë probleme për Tre Luanët që po luftojnë për kreun e tabelës së Grupit D.

Çekia dhe Anglia kanë nga katër pikë dhe janë të kualifikuar, mirëpo që do të përcaktohet se kush do të jetë lider i grupit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Premier League
Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Premier League
Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Ndërkombëtare
Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bundesliga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori