LAJMI I FUNDIT:

Mot i vranët dhe me shi gjatë gjithë javës

Mot i vranët dhe me shi gjatë gjithë javës
Foto: Arkiv

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) përmes një komunikate për media ka njoftuar se gjatë pesë ditëve të ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë mot i vranët dhe me shi.

IHMK njofton se gjatë ditëve në vazhdim reshjet do reshjet do të jenë të intensitetit mesatar deri të lartë pothuajse në gjithë territorin, gjithashtu do të ketë edhe shkarkime rrufesh.

“Gjatë gjithë javës do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes e lehtë dhe mesatarisht e fortë”, njofton IHMK.

Temperaturat maksimale do të sillen rreth 14 gradë Celsius, kurse minimalet do të sillen rreth 4 gradë Celsius.

Gjeni më poshtë komunat dhe si do të jenë temperaturat sipas IHMK-së. /Telegrafi/