Policia e Kosovës në rajonin e Pejës, më datë 23 maj 2022, rreth orës 17:05, është informuar nga viktima e rastit, sipas të cilit deri sa ishte në një lokal në Pejë i kanë rënë nga xhepi të holla në shumë prej dyqind (200) euro, viktima ka dyshuar se dikush i ka marrë këto të holla.

“Nga hetuesit e Stacionit Policor në Pejë është bërë shikimi i kamerave të sigurisë se objektit, aty është vërejtur një person i panjohur e cila shihet duke i marrë të hollat dhe duke u larguar me veturën e tipit Opel me targa të Malit të zi. E dyshuara ka tentuar të kaloj në pikën kufitare ne Kullë, e njëjta është arrestuar”, thuhet në njoftim.

Njësiti i hetimeve pranë Stacionit Policor në Pejë, ka intervistuar të dyshuarën: E. M. e lindur me 1971 shtetase e Serbisë.

“Nga e dyshuara janë sekuestruar të holla në shumën prej dyqind (200) euro, të cilat pas procedurave ligjore do ti kthehen viktimës. E dyshuara pas intervistimit me urdhër te Prokurorit të shtetit është liruar në procedurë të rregullt”, thuhet në njoftim. /Telegrafi/