LAJMI I FUNDIT:

Moreno po luan si Mbappe e Haaland

Moreno po luan si Mbappe e Haaland

Gerard Moreno ka spikatur këtë vit dhe statistikat e tij e vërtetojnë këtë gjë, derisa regjistron shifra të ngjashme me ato të Erling Haaland dhe Kylian Mbappe për sa i përket kontributeve në gola.

Reklama

Sulmuesi i Villarrealit ka shënuar 12 gola dhe gjashtë asistime, duke kontribuar në një total prej 18 golash, në La Liga dhe Ligën e Evropës në vitin 2021 dhe vetëm katër lojtarë kanë arritur shifra të mira.

Në krye të listës është Lionel Messi i cili është përfshirë në 27 gola, i ndjekur nga Robert Lewandowski (25), Haaland (20) dhe Mbappe (18).

Moreno tashmë ka shënuar 20 gola në të gjitha garat në edicionin 2020/21, gjersa në atë 2019/20 që ishte fushata më e mirë në karrierën e tij profesionale.

Reprezentuesi spanjoll gjithashtu shënoi një gol ndaj Zvicrës nëntorin e kaluar dhe paraqitjet e tij këtë vit shpjegojnë se përse ai vlen aktualisht 100 milionë euro. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Ligue 1
Xhaka publikon një fotografi ku paralajmëron largimin nga Arsenali: Faleminderit Gunners

Xhaka publikon një fotografi ku paralajmëron largimin nga Arsenali: Faleminderit Gunners

Premier League
Bayern Munich ia kishte ndaluar Oliver Kahnit të udhëtonte në Koln në ditën kur u shpallën kampion të Gjermanisë

Bayern Munich ia kishte ndaluar Oliver Kahnit të udhëtonte në Koln në ditën kur u shpallën kampion të Gjermanisë

Bundesliga
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Bundesliga
Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

La Liga
Kalo në kategori