Sulmuesi i Atletico Madridit, Alvaro Morata pranon se është i kënaqur që u largua nga Chelsea.

Pas dy sezoneve të mjerueshme, që përfshinin vetëm 24 gola, sulmuesi u kthye përsëri në sulm në La Liga në janar duke u bashkuar me Atleticon si huazim.

Duke shënuar gjashtë gola në 15 ndeshje, Morata më pas iu bashkua skuadrës së Diego Simeone në mënyrë të përhershme këtë verë.

Të gjitha lajmet rreth Alvaro Moratas Të gjitha lajmet rreth Alvaro Moratas

“Duket si diçka e dukshme që tani po marr pikë pozitive nga tifozët, pasi familja ime dhe unë po vinim nga një moment vërtet i keq në Londër”, ka thënë fillimisht Morata për La Otra Cronica.

“Këtu kemi rimarrë lumturinë”.

“Megjithëse shumë njerëz mund të mos e besojnë atë, ne kaluam katër ose pesë vera duke dashur të vinim në Atletico. Jam shumë i lumtur”, përfundoi sulmuesi. /Telegrafi/