LAJMI I FUNDIT:

Momenti kur droni kamikaz i Ukrainës shkatërron tankun rus

Momenti kur droni kamikaz i Ukrainës shkatërron tankun rus

Ushtria ukrainase ka shkatërruar një tank rus me dronin e tyre kamikaz të tipit FPV.

Reklama

Një faqe ukrainase e cila vazhdimisht publikon pamje nga luftimet e vazhdueshme ka publikuar edhe kësaj here, momentin kur shkatërrohet tanku rus, transmeton Telegrafi.

Ndonëse, nuk dihet se në cilën zonë janë xhiruar këto pamje.

Droni ukrainas goditi tankun rus që ishte në fushë të hapur dhe pas kësaj tym i dendur mbërthen zonën aty pranë. /Telegrafi/