LAJMI I FUNDIT:

Modric e kishte të vështirë ta përballonte barazimin e Kroacisë ndaj Shqipërisë, ishin lojtarët shqiptarë që e ngushëlluan

Modric e kishte të vështirë ta përballonte barazimin e Kroacisë ndaj Shqipërisë, ishin lojtarët shqiptarë që e ngushëlluan

Luka Modric e kishte të vështirë ta përballonte barazimin e Kroacisë ndaj Shqipërisë (2-2) në ndeshjen e raundit të dytë të Kampionatit Evropian.

Ai u ul në mes të fushës duke shtrënguar kokën dhe dukej se ishte në prag të lotëve, ndërsa lojtarët kuqezi e ngushëlluan.

Qazim Laçi dhe Klaus Gjasula i shënuan golat për kuqezinjtë, ndërsa Andrej Kramaric dhe një autogol i tanëve ishin golat e kroatëve.


Pas ndeshjes, Modric foli para mediave, duke e pranuar se në pjesën e parë ishin shumë dobët.

“Në pjesën e parë nuk bën asgjë. Ne u futëm sërish më keq në lojë, na shënuan gol dhe ishte e vështirë të luanim”.

“Në pjesën e dytë, trajneri bëri disa ndryshime dhe ishte shumë mirë deri në 5-10 minuta e fundit, ku ne nuk e di se për çfarë arsye u tërhoqën prapa dhe i lanë të na krijojnë dy mundësi nga kaosi dhe të shënojnë gol”, deklaroi kapiteni i kroatëve.

Modric shtoi se tashmë duhet të fitojnë ndeshjen e fundit ndaj Italisë për të parë pastaj mundësinë e kalimit të grupit. /Telegrafi/ 

Në trend Sport

Më shumë
Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Ligat tjera
Mascherano nuk përmbahet kur pyetet për skandalin në ndeshjen Argjentinë-Marok

Mascherano nuk përmbahet kur pyetet për skandalin në ndeshjen Argjentinë-Marok

Përfaqësueset
Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

Përfaqësueset
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Premier League
Shqipëria merr edhe një dënim nga UEFA për Euro 2024 - ndeshja e radhës 'pa' tifozë, por ka një kusht

Shqipëria merr edhe një dënim nga UEFA për Euro 2024 - ndeshja e radhës 'pa' tifozë, por ka një kusht

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori