Stilisti i flokëve të Cristiano Ronaldos është gjetur i vdekur nga një pastruese në një dhomë hoteli në Zvicër.

Ricardo Marques Ferreira është identifikuar si personi i vrarë, pasi trupi i tij i pajetë u gjet në një hotel në një lagje të Cyrihut.

Floktari i Ronaldos është therur për vdekje në një hotel në Zvicër Floktari i Ronaldos është therur për vdekje në një hotel në Zvicër

Kush ishte Ricardo Marques Ferreira

Ricardo Marques Ferreira dhe Cristiano Ronaldo (Foto: Instagram/The Sun)

Ricardo Marques Ferreira, i njohur me nofkën Caju, ka qenë një stilist flokësh dhe një artist makijazhi, i cili ka punuar me modele dhe aktore portugeze, si edhe me superyllin portugez të futbollit, Cristiano Ronaldo.

Njësoj sikur edhe sulmuesi i Juventusit, ai kishte origjinë nga ishulli i Madeiras.

Si vdiq

Trupi i tij është gjetur në një hotel në Albisrieden të Cyrihut (Foto: Google/Daily Mail)

Trupi i pajetë i Ferreiras është gjetur rreth orës 2:00 të mëngjesit të të premtes (1 nëntor) në dhomën e një hoteli në lagjen Albisrieden të Cyrihut.

Ai u gjet në krevat me shumë plagë shpuese, ndërsa thika me të cilën u vra nuk është gjetur në vendin e ngjarjes.

Caju kishte jetuar në Cyrih në dy vitet e fundit, ndërsa në hotelin ku është vrarë kishte qëndruar për afro një javë.

Çfarë tha policia

Policia zvicerane (Fotoilustrim: Philipp Schmidli/Getty Images/Guliver)

Policia ka raportuar se është arrestuar një mashkull 39 vjeçar në lidhje me rastin. Mediat lokale kanë njoftuar se shumë mysafirë të hotelit i kishin telefonuar recepcionit disa orë para gjetjes së viktimës duke u ankuar për zhurmën që vinte pikërisht nga ajo dhomë.

Skena e vrasjes është përshkruar si e tmerrshme, ndërsa në dhomë ka ardhur erë e madhe e alkoolit.

Deri më tani nuk ka pasur ndonjë reagim nga ana e Ronaldos apo përfaqësuesve të tij. /Telegrafi/