LAJMI I FUNDIT:

Minnesota për herë të parë në playoff pas 14 vitesh, e mposhtë Denverin në dramën e madhe

Minnesota për herë të parë në playoff pas 14 vitesh, e mposhtë Denverin në dramën e madhe
Reklama

Minnesota Timberëolves ka shënuar fitore të madhe në shtëpi në ndeshjen e fundit të sezonit ndaj konkurrentit direkt pozitën e fundit të playoffit, Denver Nuggets me rezultat 112-106 dhe atë vetëm pas vazhdimeve.

Sfida ishte paraparë të jetë një shfaqje epike e basketbollit pasi të dyja skuadrat me një fitore do të siguronin pozitën e tetë dhe të fundit që dërgon në playoff.


Ndeshja ishte fantastike që nga fillimi i takimit, ku dyja skuadrat arritën që të ekzekutojnë.

Në fund të takimit nuk kishte fitues dhe në vazhdime në minutën e fundit Denveri dështoi të realizonte në momentet kruciale dhe Minnesota gëzoi tifozët vendas.

Më i miri në këtë takim ishte ap diskutim Jimmy Butler me 31 pikë, pesë kërcime dhe pesë asistime dhe u ndihmua nga Karl Anthony Toëns me 26 pikë e 14 kërcime.

Te Denveri ishte serbi Nikola Jokic ai që reailzoi 35 pikë e 10 kërcime, e u ndihmua nga Barton me 24 pikë dhe Jamal Murray me 20 pikë, por këto ishin të pamjaftueshme për nëj fitore të madhe në fund.

Kështu, Minneosta siguroi një vend në playoff pas 14 vitesh zhgënjim total, teksa Denveri do ta shikojë nga televizori post sezonën e NBA pas shumë ndeshjeve të bukura të shfaqura me plot karakter. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
Çfarë i duhet Man United për të siguruar kualifikimin tutje, pas barazimit me Galatasaray?

Çfarë i duhet Man United për të siguruar kualifikimin tutje, pas barazimit me Galatasaray?

Liga e Kampionëve
Alarm te Prishtina 01 në debutimin në Elite Stage të Ligës së Kampionëve në futsall, humbje zhgënjyese ndaj Almatyt

Alarm te Prishtina 01 në debutimin në Elite Stage të Ligës së Kampionëve në futsall, humbje zhgënjyese ndaj Almatyt

Futsall
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Barcelona zbulon stemën e re me kuptim të veçantë

Barcelona zbulon stemën e re me kuptim të veçantë

La Liga
Ronaldo në telashe të mëdha: Ylli portugez është paditur për promovim të kriptomonedhave

Ronaldo në telashe të mëdha: Ylli portugez është paditur për promovim të kriptomonedhave

Ndërkombëtare
Kalo në kategori