Milwaukee Bucks ka arritur ta mposhtë për herë të katërt Miami Heat dhe të kalojë në rrethin tjetër të ‘Play-Off’-it në NBA.

Bucks kanëtriumfuar në American Airlines Arena të Miamit me 17 pikë epërsi 103:120.

Qendra Brook Lopez ishte më efikasi në këtë takim me 25 pikë dhe tetë kërcime, derisa Forbes realizoi 22 pikë.

Ylli më i madh i kësaj skuadre, Giannis Antetokounmpo arriti ‘Triple Double’ me 20 pikë, 12 kërcime e 15 asistime.

Kësisoj Bucks kanë kaluar në gjysmëfinale të ‘Play-Off’-it në Konferencën e Lindjes pasi mposhtën në katër ndeshje Miamin 4-0.

Vetëm një fitore larg kalimit në raundin tjetër është edhe Philadelphia 76ers.

Skuadra e Doc Rivers ka mposhtur edhe në ndeshjen e tretë Washington Wizards me rezultat të thellë 103:132.

Joel Embiid ishte fantastik me 36 pikë, tetë kërcime e dy asistime, derisa Thobias Harris e mbylli takimin me dyshifror të dyfishtë prej 20 pikëve e 13 kërcimeve. /Telegrafi/

Rezultatet:

Miami Heat – Milwaukee Bucks 103:120 (0-4)

Portland Trail Blazers – Denver Nuggets 115:95 (2-2)

Washington Wizards – Philadelphia 76ers 103:132 (0-3)

Memphis Grizzlies – Utah Jazz 111:121 (1-2)