Milot Rashica është kthyer në njërin ndër lojtarët më të mirë të gjigantit turk Galatasaray.

Ai edhe pse në një konkurrencë të fortë me emra të njohur, vazhdon të jetë pjesë e formacionit startues, fal golave dhe asistimeve.

Në ndeshjen e sotme ndaj Konyaspor, Milot Rashica shënoi gol të bukur në minutën e 31-të, pasi pranoi një top në zonë, duke shmangur një mbrojtës në zonë dhe duke gjetur rrjetën.

Ai u asistua nga Kerem Akturkoglu për rezultatin 1-0.

Ky ishte goli i dytë në kampionat, ku ka edhe katër asistime. /Telegrafi/