LAJMI I FUNDIT:

Milot Rashica mungon ndaj Bjellorusisë, e konfirmon Agim Ademi

Milot Rashica mungon ndaj Bjellorusisë, e konfirmon Agim Ademi

Kryetari i Federatës i Futbollit i Kosovës, Agim Ademi ka konfirmuar mungesën e Milot Rashicës në ndeshjen e sotme (e hënë) të Kosovës ndaj Bjellorusisë.

Kosova do të luajë ndaj Bjellorusisë ndeshjen e vlefshme për Grupin I në eliminatoret e Euro 2024.


Ky takim do të zhvillohet në Hungari, me fillim nga ora 20:45 në Szusza Ferenc Stadion (Budapest).

Përzgjedhësi Alain Giressë në këtë ndeshje duhet të bëjë pa sulmuesin vushtrrias, Rashica, i cili është lënduar në ndeshjen ndaj Rumanisë.

Rashica u detyrua ta lëshoj fushën mes pjesëve shkaku i lëndimit dhe kryetari i FFK-së, Agim Ademi, ka konfirmuar se do të mungoj ndaj Bjellorusisë.

“Lëndimi i pësuar në ndeshjen kundër Rumanisë ia pamundëson të luajë sonte përballë Bjellorusisë, por Milot Rashica do të jetë në përkrahje të fuqishme të bashkëlojtarëve. Sonte bashkë jemi tifozë Dardanë!”, ka shkruar Ademi në profilin e tij.

Në vend të Rashicës, nga minuta e parë pritet të rikthehet Edon Zhegrova  i cili shkëlqeu në pjesën e dytë ndaj Rumanisë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Para El Clasicos - raportohet se lojtarët e Barcelonës

Para El Clasicos - raportohet se lojtarët e Barcelonës "janë dorëzuar"

La Liga
Notat e lojtarëve, Man City 1-1 Real Madrid: Lunin heroi i mbretërve

Notat e lojtarëve, Man City 1-1 Real Madrid: Lunin heroi i mbretërve

Liga e Kampionëve
“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

Liga e Kampionëve
Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Premier League
Sir Alex Ferguson i ofroi lojtarit të Man United 100 mijë euro për t'u tërhequr nga futbolli

Sir Alex Ferguson i ofroi lojtarit të Man United 100 mijë euro për t'u tërhequr nga futbolli

Premier League
Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

La Liga
Kalo në kategori