LAJMI I FUNDIT:

Milloshoski: OBRM-PDUKM kurrë s’ka qenë më e bashkuar se sot

Milloshoski: OBRM-PDUKM kurrë s’ka qenë më e bashkuar se sot

OBRM-PDUKM asnjëherë s’ka qenë më e bashkuar se sot, sepse edhe lidershipi, edhe kryetari dhe grupi parlamentar janë në të njëjtin pozicion dhe tema kryesore është të durojmë dhe të këmbëngulim në qëndrimin kundër ndryshimit të kushtetutës nën diktimin bullgar, tha deputeti i OBRM-PDUKM-së, Antonijo Milloshoski.

Miloshoski për “Sitel” tha se të gjitha gjërat që po zhvillohen anash, duke përfshirë edhe korrespondencën me Gruevskin, janë pjesë e bërjes së ditur se cilët aktorë të skenës politike në Maqedoni apo jashtë saj po tentojnë të sulmojnë OBRM-PDUKM-në dhe të krijojnë copëzim për të bërë ndryshime e mundshme kushtetuese.


“Duam të përcjellim se kjo nuk do të ndodhë pavarësisht se kë do të përfshihen në këtë lojë”, theksoi Milloshoski.

Milloshoski theksoi se qëllimi i LSDM-së, BDI-së dhe atyre të zyrtarëve të tyre të lartë që kanë pasur komunikim të drejtpërdrejtë apo të tërthortë me Gruevskin në 8 muajt e fundit ka qenë i dyfishtë./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Babai i Naim Murselit: Me pasë ditë që e ka bo djali jem, ai sot s’do të ishte gjallë - Liridonën e kam dashtë ma shumë se çikat e mia

Babai i Naim Murselit: Me pasë ditë që e ka bo djali jem, ai sot s’do të ishte gjallë - Liridonën e kam dashtë ma shumë se çikat e mia

Lajme
Avokatja nga Suedia: Nëse nuk do të zbulohej vrasja e Liridonës, bashkëshorti i saj Naimi, do të përfitonte 850 mijë euro nga sigurimi

Avokatja nga Suedia: Nëse nuk do të zbulohej vrasja e Liridonës, bashkëshorti i saj Naimi, do të përfitonte 850 mijë euro nga sigurimi

Lajme
A ka vrasës me pagesë në Kosovë e sa është çmimi? Profesori i kriminalistikës: Ka oferta në Tik Tok

A ka vrasës me pagesë në Kosovë e sa është çmimi? Profesori i kriminalistikës: Ka oferta në Tik Tok

Siguri
Babai i Naim Murselit: Liridonën e kam dashtë ma shumë se çikat e mia, me pasë ditë që e ka bo djali jem, ai sot s’do të ishte gjallë

Babai i Naim Murselit: Liridonën e kam dashtë ma shumë se çikat e mia, me pasë ditë që e ka bo djali jem, ai sot s’do të ishte gjallë

Avokatja Loncari: Suedia mund të kërkojë ekstradimin e Naim Murselit

Avokatja Loncari: Suedia mund të kërkojë ekstradimin e Naim Murselit

Lajme
Avokatja Loncari: Mediat suedeze kanë raportuar se Naim Murseli punonte në njërën ndër kompanitë më të mëdha të sigurimeve

Avokatja Loncari: Mediat suedeze kanë raportuar se Naim Murseli punonte në njërën ndër kompanitë më të mëdha të sigurimeve

Lajme
Kalo në kategori