Milani vazhdon me fitore, mposht bindshëm Bolognan

AC Milan (Foto: Marco Luzzani/Getty Images)

Milani ka arritur të shënojë fitore ndaj Bolognas me rezultat 5-1, në kuadër të javës së 34-të të Serie A.

Me këtë fitore Milani vazhdon të mbetet në garë për pozitat që dërgon në Ligën e Evropës.

Kuqezinjtë e nisin me gol duke shënuar që në minutën e 10-të, kur Theo Hernandez asistoi te Alexis Saelemaekers i cili shënoi për 1-0.

Goli i dytë erdhi pas saktësisht 10 minutash, kur Lukasz Skorupski bëri një gabim të madh nga goditja e Hakan Calhanoglu dhe rezultati shkoi në 2-0.

Bologna e hapi ndeshjen në fundin e pjesës së parë.

Pamje nga ndeshja (Foto: Marco Luzzani/Getty Images)

Takehiro Tomiyasu mori një asistim nga Roberto Soriano për të shënuar për 2-1.

Pjesa e dytë sërish filloi me dominimin e Milanit, ku Ismael Bennacer shënoi për 3-1.

Goli i katërt për Milanin erdhi në minutën e 57-të, kur Zlatan Ibrahimovic pasi te Ante Rebic (4-1).

Krejt në fund Milani shënoi për 5-1 me Davide Calabrian për t’i dhënë fund epilogut të kësaj ndeshje.

Milani mban vendin e gjashtë me 56 pikë pas kësaj fitoreje. /Telegrafi/

Zbulohet favoriti i ri për të fituar Topin e Artë 2024: Haaland mbetet mbrapa në garë

Juventusi mëson çmimin që duhet të paguajë për transferimin e Edon Zhegrovës

Leicester City fiton rikthimin në Ligën Premier pa e zhvilluar ndeshjen

Mjafton goli i Guler, Real Madridi arkëton tri pikë në udhëtim tek Real Sociedadi

Mësohet shuma e parave që Ten Hag do të ketë në dispozicion për blerje gjatë verës