Milani njoftohet se ka zhvilluar sot (e hënë) një takim katër-orësh me Mino Raiolan, ku kanë diskutuar një kthim potencial të sulmuesit Zlatan Ibrahimovic.

Sulmuesi i LA Galaxy u largua nga Rossonerët për t’iu bashkuar Paris Saint-Germain në vitin 2012.

Por, suedezi e ka bërë të qartë shumë herë që kur ai kurrë nuk donte të largohej nga San Siro.

Mino Raiola në mision, Ibra te Milani e Pogba te Juve Mino Raiola në mision, Ibra te Milani e Pogba te Juve

Ai ka qenë i lidhur ngushtë me një kthim në afatin kalimtar të janarit, edhe pse ka qenë i bindur se ai nuk dëshiron të jetë rezervë.

Sipas MilanNews, sot ka pasur një takim katër orësh mes drejtuesve të Milanit dhe agjentit të Ibras, Mino Raiola, për të diskutuar mundësinë e kthimit të tij.

Megjithatë, kjo thuhet se nuk ishte tema e vetme për diskutim mes agjentit të njohur dhe drejtuesve Rossoner.

Raiola: Ibrahimovic i hapur për t'iu bashkuar Milanit, Pogba e ka në zemër Juventusin Raiola: Ibrahimovic i hapur për t'iu bashkuar Milanit, Pogba e ka në zemër Juventusin

Një nga klientët e tij të tjerë, Giacomo Bonaventura, ishte pjesë e diskutimit për një rinovim të kontratës dhe u fol gjithashtu për nevojën e tij për operacion.

Për më tepër, Milani do të duhet të forcojë skuadrën e tyre në janar për shkak të një krize të madhe lëndimesh dhe kontaktet e Raiolës mund t’i ndihmonin ata ta bënin këtë. /Telegrafi/