Milan Badelj dhe Leandro Paredes thuhet se janë shënjestrat kryesore të Milanit për afatin kalimtar të janarit.

Rossonerët kishte një fushatë të qetë të transferimeve të verës, pasi President Silvio Berlusconi është në proces të shitjes së klubit tek një konsorciumi kinez.

Sipas Tuttosport, Leandro Paredes i Romës është një objektiv, me kapitenin Riccardo Montolivo, i cili ka humbur sezonin me një dëmtim të ligamenteve.

Milani ka një listë me katër futbollistë për të zëvendësuar Montolivon Milani ka një listë me katër futbollistë për të zëvendësuar Montolivon

22-vjeçari ka bërë vetëm dy lojë si titullar për Giallorossët këtë sezon, dhe mund të jetë në dispozicion për një huazim të thjeshtë në janar.

Përveç kësaj, ‘Djalli’ janë ende të etur për të sjellë në San Siro, Milan Badelj nga Fiorentina, me një lëvizje të përhershme gjatë verës. /Telegrafi/