LAJMI I FUNDIT:

Milani rikthehet te triumfi, merr fitore të rëndësishme ndaj Venezias

Milani rikthehet te triumfi, merr fitore të rëndësishme ndaj Venezias
(Foto: Twitter/AC Milan)

Milani ka vazhduar me formën e mirë në këtë fillimsezoni në Serie A duke fituar përballë Venezia (2-0).

Reklama

Asnjëra nga skuadrat nuk e gjeti rrjetën në fraksionin e parë të lojës, i cili u mbyll pa gola.

Mirëpo, në gjysmën e dytë të ndeshjes së zhvilluar në San Siro, Rossonerët arritën të shënojnë dy herë.

(Foto: Twitter/AC Milan)

Theo Hernandez u inkuadrua në lojë në minutën e 59-të. Nuk zgjati shumë dhe asistoi te Brahim Diaz (68’), i cili e zhbllokoi rezultatin.

Më pas, Alexis Saelemaekers, një tjetër futbollist i inkuadruar nga banka rezervë, asistoi te Theo Hernandez dhe ky i fundit e dyfishoi epërsinë (82’).

Milani mban pozitën e dytë në tabelë me 13 pikë, aq sa ka edhe lideri Inter. Për Venezian, kjo ishte humbja e katërt e sezonit, ndërsa ka arritur vetëm një fitore deri më tani. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Ish-mesfushori i Chelseat zbulon se tani është i pastrehë në moshën 32-vjeçare pas një diagnostikimi të gabuar të gjurit dhe karrierës së prishur nga alkooli

Ish-mesfushori i Chelseat zbulon se tani është i pastrehë në moshën 32-vjeçare pas një diagnostikimi të gabuar të gjurit dhe karrierës së prishur nga alkooli

Premier League
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Premier League
Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Ndërkombëtare
Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Premier League
Zyrtare: Chelsea kompleton transferimin e talentit që u kërkua nga gjigantët evropianë

Zyrtare: Chelsea kompleton transferimin e talentit që u kërkua nga gjigantët evropianë

Premier League
Kalo në kategori