Gigio Donnarumma është i lidhur me një rikthim në Milano gjatë verës, por La Gazzetta dello Sport këmbëngul se kuqezinjtë nuk duan të ribashkohen me italianin në sezonin 2022-2023.

23-vjeçari iu bashkua PSG-së si lojtar i lirë nga Milani verën e kaluar, por periudha e tij në Francë nuk po shkon siç pritej.

Donnarumma ka dhënë paraqitje të mira, por edhe të dobëta, ndërsa më e dobëta ishte ajo e Ligës së Kampionëve kundër Real Madridit në mars, kur gabimi i tij filloi rikthimin e Los Merengues në pjesën e dytë.

La Gazzetta dello Sport analizon situatën e italianit, duke nënvizuar se një rikthim në San Siro gjatë verës është shumë i pamundur. Para së gjithash, Milani nënshkroi me Mike Maignan dhe më pas shumica e tifozëve të Milanit nuk duan më ta shohin italianin në klub.

Pak javë më parë, gazeta raportoi se Donnarumma po mendonte të rikthehej në Itali gjatë verës, por jo shumë klube mund ta përballojnë pagën e tij.

Juventusi mbështetet te Wojciech Szczesny dhe duket se është destinacioni i vetëm i besueshëm nëse Gigio largohet nga Parisi. Megjithatë, Szczesny është nën kontratë deri në vitin 2024 dhe Juventus nuk po mendon të investojë në një portier të ri në verë. /Telegrafi/