Milani do t’i ketë gati Alessio Romagnolin dhe Gianluigi Donnarumman në dispozicion për ndeshjen e ardhshme të Serie A kundër Parmas.

Romagnoli u lëndua në kofshën e djathtë gjatë fitores 1-0 të Milanit ndaj Lazios të dielën.

Sport Mediaset njofton se mbrojtësi do të jetë i gatshëm për ndeshjen e fundjavës ndaj Parmas.

Alessio Romagnoli. (Photo by Marco Rosi/Getty Images)

Kapitenit të Rossonerëve do t’i bashkohet edhe portieri Gianluigi Donnarumma, i cili i ka kaluar dy javët e fundit duke u rikuperuar nga një problem muskulor.

I njëjti burim shkruan se Davide Calabria do të përfshihet në skuadër, pasi lëndimit në gju, ndërsa Lucas Paqueta synon të kthehet për ndeshjen ndaj Torinos më 28 prill.

Donnarumma e Romagnoli. (Photo by Claudio Villa/Getty Images)

Milani po lufton me të gjitha forcat që të kualifikohet për në Ligën e Kampionëve. /Telegrafi/